Ivetas JONKUS nodarbību skaidrojošā vārdnīca

Visiem labs nebūsi, jeb, ja negribi piedzīvot vilšanos izlasi kārtīgi!!! Lai arī nodarbību apraksti ir pieejami, tomēr ikreiz kādam ir jautājumi, kas notiek vienā vai otrā nodarbībā un, lai nebūtu jāpiedzīvo vilšanās un, pēc tam, jāgānās internetā, ka kāds nav attaisnojis manas cerības tapa šis. Ieviesīsim skaidrību dažos jautājumos.

Nodarbības, kuras ("tīrā veidā") nav manā nodarbību sarakstā:

Ārstnieciskā vingrošana.

Ārstniecisko vingrošanu meklē veselības centros. Šāda tipa vingrošanas drīkst pasniegt ārstniecības persona, kas ir fizioterapeits. Fizioterapeits ir ārsts ar augstāko medicīnisko izglītību, kas mācījies ilgi un nopietni universitātē. Tāpēc arī šīs nodarbības nav lētas. Bet, ja Tev ir nopietnas kustību un balsta aparāta problēmas, tad šī būs īstā un vienīgā vieta, kur meklēt palīdzību.

Pilates.

Dažkārt dakteri, zinot, ka fizioterapija un ārstnieciskā vingrošana ir dārga un parastam cilvēkam regulāra to apmeklēšana nav iespējama, iesaka apmeklēt pilates. Ja Tev nav pārāk nopietnas problēmas ar kustību un balsta aparātu, tad šī sistēma būs ideāla un, ja pasniedzējs būs profesionālis un Tu būsi cītīgs vingrotājs, rezultāti būs garantēti. Šajā gadījumā, izvēloties nodarbību meklē nosaukumu PILATES classic vai PILATES matwork

VESELA mugura.

Arī tāds nosaukums dažkārt ir redzēts nodarbību sarakstos. Parasti tā ir zemas intensitātes nodarbība, kuru vada fitnesa speciālists (ne fizioterapeits), taču, ja speciālists ir zinošs un profesionāls, nodarbība līdzināsies ārstnieciskai vingrošanai pie fizioterapeita. 

Ja gribi zināt manas domas, es uzskatu, ka pirms jebkādu aktivitāšu uzsākšanas vajadzētu obligāti nokonsultēties pie laba fizioterapeita, lai zinātu, ko es konkrēti drīkstu darīt, ko labāk nedarīt, kāda slodze man ir vēlama, no kādas labāk izvairīties.

Apkašsadaļā lasi par tām nodarbībām, ko var atrast manā nodarbību sarakstā.