PI+YO+WORKOUT - tā ir FITNESA nodarbība!!!

Ja vēlies, vari to saukt arī par aerobiku, jo aerobikas definīciju var attiecināt gandrīz uz jebkuru ritmisku nodarbību mūzikas pavadībā, kuras mērķis ir:


• sirds – asinsvadu sistēmas nostiprināšana; 
• elpošanas sistēmas nostiprināšana; 
• muskuļu nostiprināšana un veidošana;
• mugurkaula aizsardzība.

Aerobika attīsta visas piecas cilvēka fiziskās īpašības – izturību, spēku, ātrumu, lokanību, veiklību un tā rezultātā cilvēks iegūst:
• labu stāju;
• skaistu un koptu ķermeni.

Viss atbilst!

Mūsdienās, kad cilvēka dzīves temps ir ārkārtīgi dinamisks un viņam nav laika katru dienu apmeklēt dalīti kardio treniņu, trenažieru zāli, pilates vai jogu, treneri domā kā padarīt nodarbību funkcionālāku, “nošaujot”, ja tā var teikt, ar vienu šāvienu vairākus zaķus. Integrējot vienā nodarbībā dažādu fitnesa elementu kopumu var panākt brīnišķīgus rezultātus. Tāpēc būtu jocīgi, ja es, ar specializāciju visi fitnesa veidi, neizmantotu sūri grūti apgūtās zināšanas.

Tāpēc, ja vēlies vari saukt šo nodarbību arī par aerobiku, bet, lai atkal nav vilšanās, jo šeit Tu nedzirdēsi aerobikas klasiskos terminus Step touch, grapevine, knee lift, leg curl, V-step, A-Step, X-step u.t.t. Citiem vārdiem sakot šis būs skaidrojums vārdam WORKOUT.

Nodarbībā Tu DAUDZ dzirdēsi par iegurņa stabilizēšanu, par diafragmālo elpošanu, par centrēšanos un pagarināšanos, par dziļās korsetes nostiprināšanu. Tas viss no Pilates sistēmas un skaidrojums burtiņiem PI nodarbības nosaukumā.

Nodarbībā Tu dzirdēsi par elpas saskaņošanu ar kustību un būšanu klāt sajūtām ķermenī un prātā. Tas no jogas un skaidrojums burtiņiem YO nodarbības nosaukumā.

Lai dažādotu nodarbību tiek izmantots inventārs (mazās bumbas, hanteles, nūjas un pilates riņķi).

Nodarbības uzbūve:

* iesildīšanās pilates+joga

* kardio+spēka+līdzsvara treniņš stāvus

* korsetes stiprināšana guļus (vēders, mugura)

* sānu korsetes stiprināšana

* īsa relaksācija

* viegla pastiepšanās

Tas laikam viss par PI+YO+workout, bet, ja būs jautājumi, būs arī atbildes.

Raksta autors I.Jonkus