Mans ceļš 

         Cilvēka ķermenis ir radīts kustībai un kustības, kā zināms, rada atkarību un uzlabo pašsajūtu. Bija 2005.gads, kad es to sev atklāju. 32 gadu vecumā!!! Tu teiksi vēlu, bet labāk vēlāk, nekā.... tā nu es, lai tiktu pāri vienam grūtam dzīves posmam, metos kā ar galvu ūdenī, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, apmeklējot LLU peldbaseinā visas pieejamās nodarbības pēc kārtas un saprotot, ka tas palīdz un, kā jau minēju iepriekš, rada atkarību un uzlabo pašsajūtu, es otro reizi (varbūt ne pēdējo) savā mūžā devos augstskolas virzienā, izvēloties studiju programmu, ko tolaik piedāvāja Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultāte: Veselības un sporta speciālists. Veiksmīgi absolvējot, es tiku pie specializācijas: veselības un sporta speciālists ar kvalifikāciju: visi fitnesa veidi, bet ak vai! Eksāmenu stress un kvalifikācijas praktiskie pārbaudījumi bija darījuši savu, un mans mugurkauls teica: pag, pag....nomierinies, beidz vienreiz bizot!  Mugurkaula disku trūces, vairākas protrūzija...Vienā brīdī likās, ka viss izsapņotais beidzies...,līdz kamēr atklāju sev pilates, vingrošanas sistēmu ar kuras palīdzību es sakārtoju savu mugurkaulu!!! Ja studiju laikā manam temperamentīgajam raksturam piedāvātu Pilates, es rauktu degunu:) bet visam savs laiks, pilates ir ļoti labākais pamats uz kā būvēt "māju", ko sauc par ķermeni. Dziļās muskulatūtas stiprināšana vispār ir pamatu pamats jebkurai fiziskai praksei, tāpēc pilates vispirms un tad var jebko, nu gandrīz jebko:))) Šobrīd populārākā nodarbība, ko vadu ir PIYO workout. Kad pilates kļūst par garlaicīgu, tad jātaisa vaļā savs pieredzes koferītis un jāliek kopā no visa pa druskai. Joga, lai iesildītos un iestieptos pirms treniņa, aktīvs kardiotreniņš bez kompresijas slodzes mugurkaulam, korsetes stiprināšana guļus un relaksācija nodarbības beigās.

        Daudzus gadus esmu dzīvojusi ilūzijās, pakļaujoties sabiedrības vērtējumam, par to kādai man ir jābūt, pakļaujot citus vērtējumam par to, kādiem ir jābūt viņiem, vai kādai tad galu galā, ir jābūt pašai dzīvei, un tad manā dzīvē, viens pakaļ otram, ienāca mani SKOLOTĀJI (cilvēki, notikumi, gadījumi), kuriem savā ikdienas “Pateicības praksē” sūtu savu lielo “PALDIES!”  par to, ka esmu uz šī ceļa, dzīvot ar sirdi un saskaņā ar savu sirdsapziņu. 

        Savās nodarbībās es aicinu Tevi būt klāt tam, ko Tu dari par visiem 100%, atcerēties, ka cilvēks kustās prieka un veselības dēļ, nevis, lai barotu savu pašapziņu. Kustēties un priecāties, ka vari, nebēdāties par to, ko vēl nevari. Ar mīlestību un cieņu pret savu ķermeni. Atceroties, ka lielāko daļu sporta traumu cilvēks gūst pārkāpjot ķermeņa iespēju robežas. Kustēties, ievērojot pakāpeniskuma principu, ieklausoties, pauzējot, bez vardarbības pret sevi un sacensības ar sevi un citiem!

       Es neminēšu visus sertifikātus, ko esmu ieguvusi un meistarklases, ko esmu apmeklējusi. Tie, lai paliek Latvijas Sporta federāciju padomei, jo tieši viņi, lemj par profesionālās darbības sertifikāta pagarināšanu, atbilstoši manai pēcdiploma izglītībai.

http://www.lsfp.lv/sporta_registrs/sertificetie_sporta_specialisti?name=Iveta+Jonkus&category=0&sport=0&type=0

            Es neesmu skolotājs (ja nu vienīgi krievu valodas:))), jogas skolotāji dzīvo ašramos Indijā, Tibetā...es esmu treneris, instruktors. Esmu šeit, lai Tevi iedvesmotu un mani no sirds aizkustina tas, ka varu būt Tavs draugs un ceļabiedrs!


Tiekamies uz paklājiņiem!

Iveta Jonkus